Goście

Imperium Mocy

Imperium Mocy

Wiele zainteresowań – jedna prawdziwa miłość. Gwiezdne Wojny. Na co dzień rozsiani po różnych częściach Polski, połączyli siły tworząc prawdziwe Imperium Mocy. Sami o sobie mówią, że są wielką, galaktycznie zakręconą rodziną. Jednak najwięcej radości daje im zarażanie gwiezdno-wojenną pasją kolejnych pokoleń fanów sagi Georga Lucasa.

Polish Garrison 501st Legion

Polish Garrison 501st Legion

501st Legion to największa, światowa organizacja kostiumowa z Uniwersum Star Wars, zrzeszająca osoby, które posiadają kostiumy Imperium oraz ich sympatyków.
W Częstochowie będzie można ujrzeć Szturmowców, Łowców Głów, Lordów Sith i wielu innych bohaterów Ciemnej Strony.

Rebel Legion Eagle Base

Rebel Legion Eagle Base

Żadne Święto Gwiezdnych Wojen nie może się obejść bez przedstawicieli Rebelii.
Rycerze Jedi, Rebelianccy Sabotażyści, Piloci pojawią się 6 maja, by stawić czoła zagrożeniu ze strony Imperium Galaktycznego.
Polska baza The Rebel Legion czyli Eagle Base oddeleguje na naszą imprezę swoich najlepszych ludzi, by mieć pewność, że Imperium nie będzie czuć się pewnie nawet w Częstochowie.

Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… czyli 28 lutego 2004 roku, we Wrocławiu, odbyło się pierwsze spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen – tzw. Imperiada. Od tego czasu, po dziś dzień Imperiady odbywają się nieprzerwanie co miesiąc. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: część gra w karcianki bądź planszówki, inni wertują najnowsze wydania książkowe i komiksowe, a jeszcze inni odtwarzają filmowe stroje i ćwiczą się w walce na miecze świetlne. Wrocławski fanklub jest najdłużej działającym fanklubem starwarsowym w Polsce.

Bernard Szukiel

Bernard Szukiel

modelarz

Bernard jest modelarzem, który specjalizuje się w budowie modeli z kartonu. Jego prace cechuje wyjątkowa dbałość o detale. W swojej kolekcji posiada przepięknie odwzorowane modele pojazdów, okrętów oraz robotów ze świata Star Wars. Zdjęcia jego modeli były publikowane przez pisma i portale modelarskie, a on sam wielokrotnie nagradzany na festiwalach modelarskich.

Bernard poinformował nas, że w Częstochowie pokaże całą swoją gwiezdnowojenną kolekcję!

Anna Hikiert-Bereza

Anna Hikiert-Bereza

tłumaczka

Anna Hikiert-Bereza to tłumaczka książek i komiksów, autorka przekładów dla wydawnictw Amber, Egmont Polska, Ameet i Uroboros.
Jest fanką uniwersum i aktywnym członkiem polskiej społeczności Star Wars oraz charytatywnych organizacji kostiumowych tj. Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base.
Regularnie udziela się na forach pod pseudonimem „FaultFett”, konsultując się przy swoich przekładach.
Anna przyjedzie na nasz Star Wars Day i opowie o swojej pracy i zamiłowaniu do gwiezdnej sagi.

Adam i Marek Kulesza oraz żona Marka - Kasia

Adam i Marek Kulesza oraz żona Marka - Kasia

modelarze

Bracia bliźniacy Adam i Marek Kulesza oraz żona Marka – Kasia, są pasjonatami „Gwiezdnych Wojen”. Wykonują prace przedstawiające sceny z filmu, a ze słomek, części drukarek i innego sprzętu, kawałków PCV, elementów zapalniczek i innych drobiazgów stworzyli pomniejszone modele statków kosmicznych, dioramy, repliki broni, oraz postacie bohaterów. Jak sami przyznają, niektóre z ich modeli powstawały kilka lat, z uwagi na rozmiary i mnogość detali. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych prac to model Fregaty Nebulon, który mierzy kilka metrów długości i sprawia niesamowite wrażenia na żywo. Ten model i wiele innych eksponatów będzie można zobaczyć już 6 maja w Częstochowie na naszej wystawie.

Anna Maria Bielecka

Anna Maria Bielecka

projektantka, malarka i fotograf

Od wielu lat zajmuje się projektowaniem graficznym jak i fotografią reklamową, portretową i reportażową. Specjalizuje się w fotografowaniu festiwali i spotkań związanych z odtwórstwem. Ma na koncie zarówno wystawy zbiorowe i indywidualne. Jej prace prezentowane są w galeriach internetowych, drukowane w publikacjach a także wykorzystywane w kalendarzach związanych ze środowiskiem odtwórstwa historycznego.
Do Częstochowy przyjedze z wystawą fotograficzną pt. „NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI”, której bohaterami są członkowie Polish Garrison 501st Legion oraz Rebel Legion Eagle Base. 

RAFAŁ KULA

RAFAŁ KULA

kolekcjoner

Rafał buduje swoja kolekcję nieprzerwanie od kilkunastu lat, wertując codziennie zagraniczne portale internetowe i wyszukując perełki do swoich zbiorów. Na ten moment jego kolekcja liczy kilkaset różnego rodzaju unikatów produkowanych lub wydawanych od 1977 roku, w większości nie do zdobycia po tej stronie Atlantyku.
Na naszej wystawie będzie można zobaczyć między innymi unikatową kolekcję znaczków pocztowych z całego świata, zbiór dioram nieistniejącej już firmy Applause, a także pięknie zdobione talerze wyprodukowane w latach 80. i 90. przez firmę The Hamilton Collection.

KRZYSZTOF WILCZYŃSKI

KRZYSZTOF WILCZYŃSKI

modelarz

Jego cechy szczególne to zamiłowanie do Gwiezdnych Wojen i tektury, z której tworzy fantastyczne dioramy przedstawiające sceny z Klasycznej Trylogii.
Do Częstochowy przywiezie swoje najlepsze prace, na czele z przepięknie odwzorowaną dioramą Bitwy o Hoth.

Częstochowa Pipes & drums

Częstochowa Pipes & drums

orkiestra

Jedyna w Polsce orkiestra grająca tradycyjną muzykę szkocką na wielkich dudach szkockich i bębnach. 
Częstochowa Pipes & Drums prezentuje muzykę szkocką w Polsce i poza jej granicami. Tradycje tego typu zespołów wywodzą się z armii brytyjskiej, stąd umundurowanie i musztra wojskowa dopełniają i tak widowiskowy charakter zespołu.
Naszą imprezę uświetnią prowadząc paradę grup kostiumowych przy dźwiękach muzyki przewodniej z filmowej sagi.

Amarain Oriental Dance Group

Amarain Oriental Dance Group

zespół taneczny

Amarain – zespół, który zadebiutował na scenie w styczniu 2013 r. Specjalizuje się w rożnych odmianach tańca orientalnego (potocznie nazywanego tańcem brzucha), tribal fusion i ATS (American Tribal Style), a także w tańcu z rekwizytami tj: woale, fanveile, lampiony, wachlarze, poi itd.
Na Star Wars Day zaprezentują specjalnie przygotowany układ w akompaniamencie muzyki z Gwiezdnych Wojen!